Szukaj

1944

Reklama

Chroń swoje dziecko

w Internecie
Reklama

za darmo ...

Kalendarz

Reklama

Jak odbierasz ...

Wygląd portalu
 

"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli inni by od Was nie wymagali..." JP2 [100%]

Reklama
W SIECI
Atak DDoS PDF Drukuj Email
Nasza gazetka - W SIECI
Wpisany przez Administrator   

 
Uksztaltowanie powierzchni afryki PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
Nasza gazetka - W SIECI

afryka

AFRYKA

Drugi pod względem wielkości kontynent na Ziemi. Ma 30,37 mln km² powierzchni, czyli ponad 20,3% ogólnej powierzchni lądowej naszego globu. Przechodzi przez niego południk 0°, obydwa zwrotniki i równik.

Sahara

Region Fizycznogeograficzny Sahara jest największym regionem w Afryce. Oprócz pustyni o tej samej nazwie zawiera tereny półpustynne, stepowe oraz niewielkie fragmenty wybrzeża. Obszar Sahary dzieli się na Kotlinę Zachodniosaharyjską, Kotlinę Igharghar, Kotlinę Libijską, Wyżynę Libijską, Ahaggar, Tibesti, Kotlinę Środkowego Nigru, i góry Abtaj.

Cechy sahary

Charakterystyczną cechą krajobrazu Sahary są pustynie piaszczyste. Na obszarze Sahary są tereny skrajnie suche, suma opadów wynosi mniej niż 20 mm rocznie, a lokalnie nawet mniej niż 10, co powoduje, że roślinność jest albo bardzo uboga, albo na sporych terenach nie ma jej wcale. Jedynie na wybrzeżach znajduje się roślinność, głównie krzewy i krzewinki. Rośliny te maja podobną fizjonomię do roślin śródziemnomorskich. Opady, jeśli już występują, to są to ulewy, które ze względu na gorący klimat szybko parują.

 
Fujitsu stworzyło najszybszy procesor świata PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Nasza gazetka - W SIECI

Firma Fujitsu poinformowała o opracowaniu najszybszego na świecie procesora, zdolnego wykonać 128 miliardów operacji na sekundę.

 gh

Prototyp o kodowej nazwie "Venus" (SPARC64 VIIIfx) wykonano w technologii 45nm. CPU ma wydajność 128 GFLOPS, czyli 128 miliardów operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę. Jest to wynik dwa i pół raza lepszy od najszybszego obecnie procesora Intela. Natomiast poprzedni procesor firmy Fujitsu – SPARC64 VII (quad-core, 65nm), wyprodukowany w 2008 roku jest trzykrotnie wolniejszy. Osiągnięcie takiej wydajności było możliwe dzięki podwojeniu liczby rdzeni – z czterech do ośmiu. Dodatkowo, urządzenie jest energooszczędne. Jego zapotrzebowanie na energię wynosi około jednej trzeciej tego, co zużywają obecnie produkowane procesory.

Układ został zaprojektowany pod kątem montażu w superkomputerach. Firma zaprezentowała system, wyposażony w cztery CPU „Venus”, który oferuje wydajność 512 GFLOPS.

 
Pobierz Windows 7 RC PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Nasza gazetka - W SIECI

Wszyscy chętni już mogą pobrać testową wersję Microsoft Windows 7 RC. Co ważne, z wersji RC będzie można korzystać do 1 czerwca 2010 r., jednak 1 marca pojawią się pewne ograniczenia...

7

 

Więcej…
 
Kradzież jednego filmu położy kres piractwu w internecie? PDF Drukuj Email
Nasza gazetka - W SIECI
Udostępnienie w sieci na miesiąc przed premierą filmu "X-Men Origins: Wolverine" może być punktem zwrotnym w zwalczaniu piractwa w sieci - informuje serwis CNN.
Wyciek filmu należącego do wytwórni 20th Century Fox spowodował zdecydowaną reakcję amerykańskich władz federalnych. Śledztwo w sprawie udostępnienia filmu w sieci rozpoczęła FBI. Jak szacują władze, film ściągnęło co najmniej milion osób w samych tylko Stanach Zjednoczonych.

Jak podkreśla Greg Sandoval, ekspert od bezpieczeństwa w sieci, całkowite wykorzenienie piractwa jest niemożliwe. Jak przyznaje, hakerzy są na ogół o krok przed specjalistami pracującymi nad zabezpieczeniami w internecie. Sandoval zwraca jednak uwagę, że każda spektakularna kradzież, taka jak w przypadku filmu "X- Men Origins: Wolverine", pociąga za sobą opracowywanie coraz lepszych zabezpieczeń.

Keith Bolcar, szef wydziału cybernetycznego FBI w Los Angeles, zapowiedział, że agenci federalni zostaną przeszkoleni w zakresie wiedzy na temat najnowszych technologii, dzięki czemu zwalczanie piractwa stanie się bardziej efektywne. FBI zorganizowało już serię spotkań ze studiem filmowym, na którym wymieniono informacje dotyczące wycieku filmu o komiksowym superbohaterze.

Z kolei John Malcolm, szef antypirackiego wydziału Stowarzyszenia Filmowców Ameryki drogę do ograniczenia nielegalnego kopiowania plików widzi w nałożeniu ograniczeń na ruch w sieci ze strony providerów internetu. Jak zwraca uwagę, kilka krajów, np. Francja, prowadzi już w tym kierunku odpowiednie prace ustawodawcze - informuje serwis CNN.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6